درباره مایان

تاریخچه

گروه خودروسازی مایان در سال 1375 تاسیس شد. این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در حیطه ساخت تریلر در جهت بهبود وضعیت ناوگان فرسوده حمل و نقل، با سرمایه کاملا خصوصی آغاز کرد.

در راستای نیل به این مهم و با اخذ لیسانس کوگل آلمان، ساخت و صدور انواع کمپرسی، کمرشکن و کفی به کشورهای حوزه خلیج فارس و صدور تیغه شاسی به آلمان عرصه جدیدی از صنعت را رقم زد. از مهمترین دستاوردهای این مشارکت اعطای استانداردهای بزرگ و جهانی TUV و FRC محیط زیست به این شرکت بود که برای نخستین بار در کشور ما صورت گرفت.

پس از درخشش تریلرهای چادری مایان کوگل و شهرت آنها، مدیران و کارشناسان ارشد کوگل به این باور رسیدند که پیچیده ترین تولید این صنعت یعنی ساخت تریلرهای یخچالی فایبرگلاس که از مدرنترین یونیتهای سردکننده جهان است در مایان آغاز شود. شهرت مایان تا بدانجا پیش رفت که نشریه‌ی معتبر و جهانی کامیون در جولای 2005 از این کارخانه به عنوان پیشرو سازندگان تریلرهای یخچالی در خاورمیانه یاد کرد.

در اواخر سال 1393، علاوه بر ساخت تریلر، مونتاژ كاربري آتش نشاني در حیطه کاری گروه مایان قرار گرفت. عقد قرارداد با شرکت زیگلر (یکی از 3 سازنده برتر تجهیزات در اروپا و سطح جهان) مهمترین اقدام در این راستا بوده است.

مایان در یک نگاه

1375:  تاسیس شرکت

1376:  دریافت پروانه بهره برداری

1378:  صادرات اولین سری از محصولات شرکت

1380:  شروع تولید تریلر تحت لیسانس کوگل آلمان

1386:  انتخاب بعنوان صادر کننده نمونه کشور

1395:  نمایندگی انحصاری شرکت EVOBUS (بخش محصولات مسافری دایملر آلمان)

1394:  نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش شرکت میتسوبیشی فوسو

1394:  نمایندگی انحصاری شرکت زیگلر آلمان

1396:  شروع تولید محصول فوسو در گروه مایان

 

 

اقدامات راهبردی

  • تشکیل هلدینگ گروه خودروسازی مایان با تمرکز بر کسب‌و‌کار خودروهای تجاری
  • افزایش سهم بازار در رده‌های مختلف محصولات تجاری
  • توسعه مشارکت با شرکای معتبر داخلی و جهانی در کسب و کار خودرو های تجاری
  • تامین، تولید و عرضه پایدار محصولات
  • سودآوری پایدار با بازدهی مطلوب اقتصادی
  • به‌کارگیری زیرساخت‌ها و تکنولوژی به‌روز در فرایندها ، اطلاعات و ارتباطات
  • ایجاد محیط سالم ، با نشاط و خلاق
  • روابط موثر با مشتریان
  • تعهد به رعایت مسئولیت‌های اجتماعی
  • چابکی و انعطاف‌پذیری سازمانی

 

منشور اخلاقی

تعهدات اخلاقی سازمان در قبال ذی‌نفعان داخلی و خارجی است که بر حسب اولویت در عناصر آن به صورت دقیق ، روشن، نظام‌یافته و یکپارچه تدوین می‌گردد. به عبارت دیگر خط مشی‌ها، اصول و مقرراتی است که رفتارها را هدایت می کند.

احترام و کرامت :

الف – مشتريان : ما در فضايي آراسته و فاخر و آكنده از احترام، عدالت و انصاف، ‌نيازها و انتظارات حال و آينده آن‌ها را درك و برآورده مي‌سازيم.

ب – كاركنان : ما با ايجاد فرصت هاي برابر، نهادينه كردن رويكردهاي ساخت يافته و شبكه‌هاي ارتباطي باز، شفاف و صميمي، شان، كرامت انساني و شايستگي‌هاي كاركنان‌مان را ارج مي‌‌نهيم و با برقراري تعادل و ارتقاي سطح زندگي شخصي- حرفه‌اي آن‌ها، حقوق فرديشان را به رسميت مي‌شناسيم.

ج – سهامداران: ما به منافع و انتظارات سهامداران‌مان احترام مي‌گذاريم و در كليه تصميم‌گيري‌ها و فعاليت‌هايمان،‌ حقوق و منافع اقتصادي آن‌ها را در نظر مي‌گيريم.

د – جامعه : ما منافع و حقوق نسل‌هاي حال و آينده را در كليه فعاليت‌هايمان در نظر مي‌گيريم.

تعهد و مسئولیت پذیری :

الف – مشتريان : ما براي جلب رضایت مشتریان و تقویت وفاداریشان به گروه مایان، خود را متعهد به عرضه خدمات و خودروهای باکیفیت می دانیم.

ب – كاركنان : ما خود را متعهد مي‌دانيم كه با مهيا كردن محيط كار پويا، مناسب و لذت بخش، شرايط رشد و شكوفايي شايستگي‌ كاركنان‌مان را فراهم كنيم.

ج – سهامداران: ما خود را متعهد مي‌دانيم كه با ساختن مشاركت هاي ارزش‌افزا و ايجاد فرهنگ كارآفريني در كليه‌ی جنبه‌هاي سازمان، بهره‌وري و سودآوري سازمان را بيشينه نماييم.

د- جامعه : ما خود را متعهد به رعايت مسئولیت های اجتماعی و قوانين و مقررات ملي و بين‌المللي مرتبط با صنعت خودرو مي‌دانيم.

خلاقیت و نوآوری :

الف – مشتريان : ما در خلق ارزش براي مشتريانمان، ‌آخرين نتايج يادگيري از تجربيات ذينفعانمان و همچنين بديع‌ترين تحولات مرتبط با صنعت خودرو را درنظر مي‌گيريم.

ب – كاركنان: ما با استقرار بسترهاي لازم براي گردش و به اشتراك گذاري دانش، اطلاعات و فرصت‌هاي يادگيري، از ايده‌ها و خلاقيت‌هاي كاركنانمان در تعيين و اجراي برنامه‌هاي سازمان استفاده مي‌‌كنيم.

ج – سهامداران : ما از خلاقيت و نوآوري براي پاسخ‌دهي سريع به چالش‌هاي پيش‌رو و استفاده كنيم.

د – جامعه : ما بسترهاي لازم به‌منظور تعميق روابط و بهره‌مندي از ايده‌ها و نوآوري‌هاي جامعه خود را فراهم مي‌نماييم و متقابلا از نتايج فعاليت هاي يادگيري خود براي بهبود جامعه، ارتقاي خوشنامي و توسعه گروه مایان استفاده مي‌كنيم.

اعتماد و صداقت :

الف – مشتريان : ما بقای خود را در گرو جلب اعتماد وحفظ روابط بلند مدت و عميق با مشتريانمان مي‌دانيم.

ب – كاركنان :  ما با تقویت اعتماد وصمیمیت در روابطمان، زمينه‌هاي لازم براي جلب مشاركت و همكاري اصلي‌ترين سرمايه سازمان يعني كاركنانمان را فراهم مي‌كنيم .

ج – سهامداران : ما با ارائه اطلاعات صحيح،‌ شفاف و به‌موقع، محيط قابل اطميناني براي سرمايه‌گذاري و مشاركت آن‌ها فراهم می‌كنيم.

د – جامعه:  ما با برقراري روابط مبتنی بر اعتماد متقابل و تعامل موثر با نهادهاي قانوني و اجتماعي،‌ آن‌ها را از فعاليت‌ها،‌ برنامه‌ها و عملكردمان آگاه مي‌سازيم.