درباره مایان

 

تاریخچه

گروه خودروسازی مایان در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد. این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در حیطه ساخت تریلر در جهت بهبود وضعیت ناوگان فرسوده حمل و نقل، با سرمایه کاملا خصوصی آغاز کرد.

در راستای نیل به این مهم و با اخذ لیسانس کوگل آلمان، ساخت و صدور انواع کمپرسی، کمرشکن و کفی به کشورهای حوزه خلیج فارس و صدور تیغه شاسی به آلمان عرصه جدیدی از صنعت را رقم زد. از مهمترین دستاوردهای این مشارکت اعطای استانداردهای بزرگ و جهانی TUV و FRC محیط زیست به این شرکت بود که برای نخستین بار در کشور ما صورت گرفت.

پس از درخشش تریلرهای چادری مایان کوگل و شهرت آنها، مدیران و کارشناسان ارشد کوگل به این باور رسیدند که پیچیده ترین تولید این صنعت یعنی ساخت تریلرهای یخچالی فایبرگلاس که از مدرنترین یونیتهای سردکننده جهان است در مایان آغاز شود. شهرت مایان تا بدانجا پیش رفت که نشریه‌ی معتبر و جهانی کامیون در جولای ۲۰۰۵ از این کارخانه به عنوان پیشرو سازندگان تریلرهای یخچالی در خاورمیانه یاد کرد.

در اواخر سال ۱۳۹۳، علاوه بر ساخت تریلر، مونتاژ کاربری آتش نشانی در حیطه کاری گروه مایان قرار گرفت. عقد قرارداد با شرکت زیگلر (یکی از ۳ سازنده برتر تجهیزات در اروپا و سطح جهان) مهمترین اقدام در این راستا بوده است.

 

مایان در یک نگاه

۱۳۷۵:  تاسیس شرکت

۱۳۷۶:  دریافت پروانه بهره برداری

۱۳۷۸:  صادرات اولین سری از محصولات شرکت

۱۳۸۰:  شروع تولید تریلر تحت لیسانس کوگل آلمان

۱۳۸۶:  انتخاب بعنوان صادر کننده نمونه کشور

۱۳۹۵:  نمایندگی انحصاری شرکت EVOBUS (بخش محصولات مسافری دایملر آلمان)

۱۳۹۴:  نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش شرکت میتسوبیشی فوسو

۱۳۹۴:  نمایندگی انحصاری شرکت زیگلر آلمان

۱۳۹۶:  شروع تولید محصول فوسو در گروه مایان

 

 

اقدامات راهبردی

  • تشکیل هلدینگ گروه خودروسازی مایان با تمرکز بر کسب‌و‌کار خودروهای تجاری
  • افزایش سهم بازار در رده‌های مختلف محصولات تجاری
  • توسعه مشارکت با شرکای معتبر داخلی و جهانی در کسب و کار خودرو های تجاری
  • تامین، تولید و عرضه پایدار محصولات
  • سودآوری پایدار با بازدهی مطلوب اقتصادی
  • به‌کارگیری زیرساخت‌ها و تکنولوژی به‌روز در فرایندها ، اطلاعات و ارتباطات
  • ایجاد محیط سالم ، با نشاط و خلاق
  • روابط موثر با مشتریان
  • تعهد به رعایت مسئولیت‌های اجتماعی
  • چابکی و انعطاف‌پذیری سازمانی

 

منشور اخلاقی

تعهدات اخلاقی سازمان در قبال ذی‌نفعان داخلی و خارجی است که بر حسب اولویت در عناصر آن به صورت دقیق ، روشن، نظام‌یافته و یکپارچه تدوین می‌گردد. به عبارت دیگر خط مشی‌ها، اصول و مقرراتی است که رفتارها را هدایت می کند.

احترام و کرامت :

الف – مشتریان : ما در فضایی آراسته و فاخر و آکنده از احترام، عدالت و انصاف، ‌نیازها و انتظارات حال و آینده آن‌ها را درک و برآورده می‌سازیم.

ب – کارکنان : ما با ایجاد فرصت های برابر، نهادینه کردن رویکردهای ساخت یافته و شبکه‌های ارتباطی باز، شفاف و صمیمی، شان، کرامت انسانی و شایستگی‌های کارکنان‌مان را ارج می‌‌نهیم و با برقراری تعادل و ارتقای سطح زندگی شخصی- حرفه‌ای آن‌ها، حقوق فردیشان را به رسمیت می‌شناسیم.

ج – سهامداران: ما به منافع و انتظارات سهامداران‌مان احترام می‌گذاریم و در کلیه تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌هایمان،‌ حقوق و منافع اقتصادی آن‌ها را در نظر می‌گیریم.

د – جامعه : ما منافع و حقوق نسل‌های حال و آینده را در کلیه فعالیت‌هایمان در نظر می‌گیریم.

تعهد و مسئولیت پذیری :

الف – مشتریان : ما برای جلب رضایت مشتریان و تقویت وفاداریشان به گروه مایان، خود را متعهد به عرضه خدمات و خودروهای باکیفیت می دانیم.

ب – کارکنان : ما خود را متعهد می‌دانیم که با مهیا کردن محیط کار پویا، مناسب و لذت بخش، شرایط رشد و شکوفایی شایستگی‌ کارکنان‌مان را فراهم کنیم.

ج – سهامداران: ما خود را متعهد می‌دانیم که با ساختن مشارکت های ارزش‌افزا و ایجاد فرهنگ کارآفرینی در کلیه‌ی جنبه‌های سازمان، بهره‌وری و سودآوری سازمان را بیشینه نماییم.

د- جامعه : ما خود را متعهد به رعایت مسئولیت های اجتماعی و قوانین و مقررات ملی و بین‌المللی مرتبط با صنعت خودرو می‌دانیم.

خلاقیت و نوآوری :

الف – مشتریان : ما در خلق ارزش برای مشتریانمان، ‌آخرین نتایج یادگیری از تجربیات ذینفعانمان و همچنین بدیع‌ترین تحولات مرتبط با صنعت خودرو را درنظر می‌گیریم.

ب – کارکنان: ما با استقرار بسترهای لازم برای گردش و به اشتراک گذاری دانش، اطلاعات و فرصت‌های یادگیری، از ایده‌ها و خلاقیت‌های کارکنانمان در تعیین و اجرای برنامه‌های سازمان استفاده می‌‌کنیم.

ج – سهامداران : ما از خلاقیت و نوآوری برای پاسخ‌دهی سریع به چالش‌های پیش‌رو و استفاده کنیم.

د – جامعه : ما بسترهای لازم به‌منظور تعمیق روابط و بهره‌مندی از ایده‌ها و نوآوری‌های جامعه خود را فراهم می‌نماییم و متقابلا از نتایج فعالیت های یادگیری خود برای بهبود جامعه، ارتقای خوشنامی و توسعه گروه مایان استفاده می‌کنیم.

اعتماد و صداقت :

الف – مشتریان : ما بقای خود را در گرو جلب اعتماد وحفظ روابط بلند مدت و عمیق با مشتریانمان می‌دانیم.

ب – کارکنان :  ما با تقویت اعتماد وصمیمیت در روابطمان، زمینه‌های لازم برای جلب مشارکت و همکاری اصلی‌ترین سرمایه سازمان یعنی کارکنانمان را فراهم می‌کنیم .

ج – سهامداران : ما با ارائه اطلاعات صحیح،‌ شفاف و به‌موقع، محیط قابل اطمینانی برای سرمایه‌گذاری و مشارکت آن‌ها فراهم می‌کنیم.

د – جامعه:  ما با برقراری روابط مبتنی بر اعتماد متقابل و تعامل موثر با نهادهای قانونی و اجتماعی،‌ آن‌ها را از فعالیت‌ها،‌ برنامه‌ها و عملکردمان آگاه می‌سازیم.